www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

nahl suresi (bal arıları)

Paylaş

lenovo
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 2
    Katkı Puanı : 4

nahl suresi (bal arıları)

Mesaj tarafından lenovo Bir Cuma Ocak 31, 2014 1:12 am

arkadaşlar bu suredeki nahl 69 da ;

“Sonra meyvelerin hepsinden ye de Rabbinin sana kolaylaştırdığı (yaylım) yollarına gir.” Onların KARINLARINDAN çeşitli renklerde bal çıkar. Onda insanlar için şifa vardır. Şüphesiz bunda düşünen bir (toplum) için bir ibret vardır.

diye bir ibare var büyük harfle yazdığım yani karınlarından kelimesine bakarak bal acaba arıların karınlarındanmı çıkar diye düşündüm sonra araştrırdım biraz şu sonuca ulaştım.. arılar çiçeklerden aldıkları özütleri kursaklarında bekletip (burada vücut sıvısıyla falan karışıo) kendi ihtiyacını midesine indirip kalanınıda peteklere püskürtürmüş. şimdi bu kursa tam olarak nerede bilemiyorum ağız-yemek borusu-kursak -mide diye devam ediyor bilgilere göre. şimdi karınlarından derken acaba burda kursakmı kastedilmekte. yani kuranı muhammedin yazdığından yola çıkarsak o zamanlar bilinemediği içinmni böyle yazılmıştır ? sizce nedir?

lenovo
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 2
    Katkı Puanı : 4

Geri: nahl suresi (bal arıları)

Mesaj tarafından lenovo Bir Cuma Ocak 31, 2014 3:29 pm

pek tınlayan olmadı anlaşılan:))

KİTAPCI
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 4
    Katkı Puanı : 6

Mesaj tarafından KİTAPCI Bir Ptsi Ekim 13, 2014 5:27 pm

Sonuçta karnından çıkıyo işte.

islamiyet
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 47
    Katkı Puanı : 137

Mesaj tarafından islamiyet Bir Cuma Ara. 26, 2014 10:33 pm

Arı Balı Nasıl Yapar?

Arının sindirim sistemi ağızdan başlar, anusta sona erer. Ağızdan başlayan yemek borusu karın kısmında iki şişkinlik yapar: Bunlardan birincisi arının bal midesi, ikincisi de asıl midesidir. Hayvan emdiği balözlerini birinci midesine depo eder, sonra bunu, sindirim sularıyla karıştırarak önceden yaptığı peteklerin içine püskürtür. Arı bu balı kışın kendisine ve yavrularına yiyecek olarak saklar.

Burada da görüldüğü üzere arının balı midesinde bulundurduğu açıktır, her canlıda insanda bulunan sistemin aynısı görülmez ve farklı canlıları insan sistemiyle değerlendirerek bir kanıya varmak yanlıştır.

Kaynak : nkfu.com

h t t p : / / t r . w i kipedia.org/wiki/Bal_ar%C4%B1s%C4%B1#mediaviewer/File:HoneyBeeAnatomy.svg (boşlukları silin)

Buradaki resimde de görüldüğü üzere arının temel kısımları bellidir ve soruya tartışmasız cevap niteliği taşımaktadır.

Forum Saati Salı Ara. 12, 2017 3:02 pm