www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

Sünnet Düğünlerinin Mide Bulandırıcı Olması

Paylaş
    Zeus2
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 81
    Katkı Puanı : 197

Sünnet Düğünlerinin Mide Bulandırıcı Olması

Mesaj tarafından Zeus2 Bir Salı Kas. 24, 2015 7:31 am

Genel olarak islam mide bulandırıcı bir dindir. İslamın gelenekleride sapkındır.

Mesala müslümanlar sünnet düğünü yapar. Sağlıklı bir cocuğun penisinden et kesilir. Bu et kesme ritüellinde çok sayıda insan bir araya gelir. Çocuk vücudunun sağlıklı bir parçasını kaybettiği için acılar içinde ağlar sızlar yalvarır. Karşısındaki kalabalık davul zurna eşliğinde oynarlar. Bu nasıl bir sapkınlıktır anlamak güçtür. Sözde mordern ve zengin görünümlü gerizekalı müslüman aileler bile bu sapkın geleneğin bir numaralı savunucusudur.

Dünyanın gelişmiş ülkeleri olan Japonya Filandiya Norveç gibi ülkelerde böyle ahmak gelenekler yoktur.

Dünyanın en gerikalmış zihniyeti çürümüş olan Türkiye Somali Afkanistan Irak gibi karanlık çağlarda yaşayan ülkelerde böyle sapkınlıklar çok görülür.
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 558
    Katkı Puanı : 727

Geri: Sünnet Düğünlerinin Mide Bulandırıcı Olması

Mesaj tarafından Uniak Bir Cuma Kas. 27, 2015 1:54 am

Ben de oğlum olursa sünnet ettireceğim. Toplum baskısı budur işte.
    Zeus2
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 81
    Katkı Puanı : 197

Mesaj tarafından Zeus2 Bir Cuma Kas. 27, 2015 7:25 am

Uniak demiş ki:Ben de oğlum olursa sünnet ettireceğim. Toplum baskısı budur işte.

Ben ettirmem.

Toplumun düşüncelerini hiç bir zaman önemsemem.

Namus cinayeti çocuk gelin sünnet gibi geleneklerin altında sürü psikolojisi yatıyor. Bizim gibilerde sürü psikolojisiyle haraket ederse dünya nasıl değişecek. Sünnet sapkınlığı en fazla kaç yıl daha devam edecek? Eninde sonunda bu sapkınlığı yer yüzünden silecek insanlar çıkacaktır.

SerdarCesar
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 4
    Katkı Puanı : 5

Mesaj tarafından SerdarCesar Bir Paz Şub. 21, 2016 2:17 pm

Benim çocuğum yok. Şimdiden sonra da düşünmüyorum zaten. Ama bir oğlum olsaydı, dinen değil de, toplumsal gelenek olarak, artık Türk yaşan tarzının gereği olarak sünnetini yapardım. Ama düğüm, mevlüt vb. dogmatik etkinlikleri yapmazdım. hastanede kestir tam. Takı getiren olursa da reddetmezdim tabi
    Cioss
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 14
    Katkı Puanı : 22

Mesaj tarafından Cioss Bir Salı Mayıs 10, 2016 6:12 pm

Sünnetin İslâm'da yeri yoktur. Tıpkı başka birtakım ritüeller gibi sonradan dinin içine sokuşturulmuştur. Sünnetin tıbbî herhangi bir yararının olup olmadığını bilmiyorum ancak varsa bile, sünnetten sonra bir merasim yapılmasının aşırı saçma olduğunu düşünüyorum. Tabii bu kültürel bir durum hâline gelmiş. Önüne geçmek pek mümkün gözükmüyor. İran'da, Suudî Arabistan'da felan merasim yapılmıyor mu ki acaba? Bir bakmak lazım.

Sponsored content

Mesaj tarafından Sponsored content

Forum Saati Cuma Kas. 24, 2017 11:46 pm